وکیل مدافع مایکل جکسون مسلمان شد + فیلم

از لحظه ای که مارک وارد سرزمین عربستان سعودی شد شروع به پرسش و کاوش در مورد دین اسلام، نماز و سایر عبادات نمود، پس از گذشت دو روز در شهر ریاض پایتخت عربستان به منطقه نجران و ابها و العلا رفتیم و در طول این سفر مارک دربارۀ اسلام معلومات می‌خواست. علاقۀ مارک زمانی به اسلام افزایش یافت وقتی که سه جوان سعودی را که همراه ما بودند مشاهده نمود که بر روی زمین به سادگی و بی آلایشی نماز خود را ادا می‌نمودند. پس از گذشت دو روز در منطقه العلا راهی منطقه جوف شدیم.

آقای مارک در جوف از من خواست تا کتابی درباره اسلام به وی بیاورم. من هم کتاب کوچکی را که در مورد اسلام بود به وی دادم و شروع به مطالعه آن نمود، وقتی صبح شد از من خواست تا چگونگی نماز را به او بیاموزم، من وضو و نماز را به وی آموختم و وقتی برای ادای نماز ایستادم مارک نیز در پهلویم به نماز خواندن شروع نمود، سپس مارک بمن گفت: با خواندن نماز دلم آرام گرفت و احساس راحتی نمودم. شب جمعه بود که رهسپار شهر جده شدیم و در مسیر راه برخی از کتاب‌های را که درباره اسلام بود مطالعه می‌نمود، صبح روز جمعه ساعتی در بازار قدیم جده گشت و گذار نمودیم سپس به هتل برگشتیم، هنگامی‌که خواستم برای ادای نماز جمعه از هتل بیرون بروم مارک از من تقاضا کرد که وی را نیز با خود ببرم تا نماز جمعه را از نزدیک مشاهده نماید، چون مسجد بسیار ازدحام بود در خارج از مسجد نماز جمعه را ادا نمودیم. پس از آنکه نماز جمعه به پایان رسید نمازگزاران با هم سلام و احوال پرستی نمودند و همه را شاد و مسرور دید، مارک با دیدن این صحنه های جالب در حیرت افتاده بود و توجه وی را سخت جلب نموده بود، وقتی به هتل برگشتیم به من گفت: می‌خواهم مسلمان شوم، گفتم: باید غسل کنی، وی بلا فاصله غسل نمود و کلمه شهادتین را به وی تلقین نمودم و بعد از نطق شهادتین دو رکعت نماز خواند سپس به من گفت: قبل از اینکه عربستان سعودی را ترک کنم می‌خواهم به مکه مکرمه رفته نماز بخوانم، سپس به دفتر دعوت و ارشاد منطقه حمرای جده مراجعه نمودیم و آقای مارک شیفر رسماً مسلمان شدن خود را اعلان نمود.

استاد محمد امین ترکستانی در مورد رفتن مارک به حرم مکی می‌گوید: وقتی مارک وارد مسجدالحرام گردید در چهره‌اش شادی و سرور و بهجت ظاهر گردید، و وقتی چشمش به کعبه مشرفه افتاد خوشی و سعادت مارک دو چندان گردید طوری که توصیف آن صحنه برایم مشکل است، بعد از طواف نماز خواندیم و وقتی قصد بیرون رفتن از حرم شریف را نمودیم مارک از خوشی بسیار نمی‌خواست بیرون برود.

مارک شیفر

پس از آنکه آقای مارک مسلمان شدنش را اعلان نمود در مصاحبه اى با روزنامۀ ریاض مسرت و سعادت خود را چنین بیان نمود: نمی‌توانم احساسات درونی خود را توصیف نمایم اما احساس می‌کنم که دوباره به دنیا آمده‌ام و زندگی را سر از نو آغاز نموده‌ام. وقتی حرم شریف را در مکه مکرمه دیدم احساسی به من دست داد که نمی‌توانم آن‌را به زبانم تعبیر نمایم.

ویدیوی مرتبط را از اینجا مشاهده نمایید.

منبع: سایت رهیافته

/ 0 نظر / 33 بازدید