«هنریک برودر»، نویسنده مشهور یهودی مسلمان شدن خود را رسماً اعلام کرد

اروپا تا بیست سال دیگر به اسلامی دموکراتیک متحول خواهد شد.» به گفته روزنامه مصری «الاسبوع» این نویسنده ۶۱ساله لهستانی‌تبار آشکارا فریاد برآورده است که: «بشنوید، ‌من مسلمان شده‌ام».

بنا بر این گزارش، وی که سال‌ها با امام جماعت مسجد رضا در «نیوکولن» به بحث پرداخته بود، سرانجام با مسلمان شدن خود اعلام کرد که از این حقیقت پنهان شده که تمامی وجودش را فراگرفته بود راحت شده است.

وی در رابطه با کنار گذاشتن آئین یهودی گفت: به سوی اسلامی خواهم رفت که دین فطرتی است که هر انسانی بر اساس آن متولد شده است.

وی که در برابر دو شاهد اسلام آورده و نام خود را نیز به «هنری محمد برودر» تغییر داده است تاکید می‌کند: «من هم اکنون عضو یک امت یک میلیارد و ۳۰۰میلیون نفری هستم که همواره در معرض اهانت بوده و من از اینکه به خانه‌ای که در آن متولد شدم بازگشته‌ام بسیار خوشحالم.»

این نویسنده و طنزپردار آلمانی همچنین در سال ۱۳۸۴ نخستین بار که محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان ایده انتقال اسرا‌ئیل به اروپا یا آمریکا را مطرح کرد، مقاله‌ای با عنوان «اشلسویگ هولشتاین را به یهودیان بدهید» در نسخه آن‌لاین اشپیگل و روزنامه دی ولت به چاپ رساند که در آن با طنز و طعنه فراوان از این ایده دفاع می‌شد.

وی در این مقاله گفته بود که این طرح را ابتدا خود او مطرح کرده‌است: «اگر چیزی بنام عدالت تاریخی در این جهان وجود می‌داشت، آنگاه دولت یهودی می‌بایستی در اشلسویگ-هولشتاین و یا در ایالت باواریا تشکیل می‌شد و نه در فلسطین..»

مسائلی که وی در نوشته‌های جدلی، طعنه‌زن و طنزآمیز خود مطرح می‌کند بیشتر شامل «ناسیونال سوسیالیسم آلمان»، مسئله‌ «یهودی‌ها در اروپا»، «جنبش چپ آلمان»، «اسلام‌گرایی»، اسرائیل و مناقشه اسرائیل و فلسطین می‌شود.

به گزارش العالم، هرچند پدر و مادر وی از بازماندگان کشتار یهودیان لهستان محسوب می‌شوند، اما «برودر» نسبت به اقدامات یهودیان آلمان در آن سال‌ها انتقاد کرده است.

«برگرفته از islamineurope.ir»

/ 0 نظر / 22 بازدید