شان استون پسر الیور استون فیلمساز مشهور آمریکایی مسلمان شد

بنا بر این گزارش، «علی استون» که پیش از این نیز گردن بندی با تصویر شمشیر ذوالفقار حضرت علی(ع) بر گردن می‌آویخت، راجع به این کارش در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: دوستی لبنانی دارم که مسلمان است و به حضرت علی(ع) علاقه بسیاری دارد. او معتقد است اگر همواره نشانه‌ای از این بزرگوار با خود داشته باشی از گزند دشمنانت محفوظ خواهی بود و من هم به همین منظور این گردن بند را بر گردنم می‌آویزم و همواره روی قلبم است و به من آرامش می‌دهد.

شان استون پس از مسلمان شدن در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی «خبرگزاری دانشجو»، در خصوص انتخاب حضرت علی (ع) به عنوان مولا برای خود گفت: همیشه نماد شمشیر مولا علی (ع) را به دور گردنم دارم؛ چون شمشیر عدالت است.
پسر الیور استون، کارگردان معروف هالیوود در ادامه بیان داشت: یک دوست شیعه این نشان شمشیر را برای محافظت به من داد و من همیشه برای حفاظت از خودم و قدرتی که این گردنبند به من می‌دهد، آن را بر گردن دارم.
استون در خصوص اینکه کدام ویژگی‌ حضرت علی (ع) که او را جذب کرده است، گفت: وفاداری به حضرت محمد (ص) و خداوند و عدالت و خردمندی و جنگاوری از ویژگی‌هایی بود که مرا جذب مولای شیعیان کرد.
وی ادامه داد: با توجه به دوستان مسلمانی که داشتم، به اسلام علاقه‌مند بودم و می دانستم که حضرت محمد (ص) آخرین پیامبر خداست؛ برای همین مطالعه زیادی کردم تا بتوانم این راه را ادامه دهم.
استون درباره فضای حاکم بر هالیوود و اتفاقی که برای ادواردو آنیلی افتاد، گفت: کسی که به خداوند اعتقاد دارد از هیچ چیز نمی‌ترسد؛ من نیز به هیچ وجه ترسی از شهادت ندارم تا زمانی که خداوند پشتیبان من است.
وی همچنین بیان داشت: اولین نمازم را در امامزاده داوود خواندم؛ قبلاً چندین بار این احساس روحانی را با دوستان مسلمانم تجربه کرده بودم؛ وقتی که یک رابطه مستقیم با خدا توسط نماز ایجاد می‌شود، حال خوبی به انسان دست می‌دهد که وصف نشدنی است.
استون در خصوص ساختن فیلمی در مورد مسلمانان با توجه به فضای منفی که در هالیوود نسبت به مسلمانان وجود دارد، گفت: برای ساختن فیلم به ایران آمده‌ام، چند مورد فیلم ساخته و در مورد زندگی مولانا و عاشورا نیز فیلم هایی در دست ساخت دارم.
وی در پایان در مورد وصف عاشورا گفت: در حال مطالعه در مورد این روز بزرگ هستم، اما در یک کلام این روز، روز عشق است.
منابع: خبرگزاری های فارس و دانشجو
 
/ 1 نظر / 21 بازدید
همثانیه

سلام فرزند ولایت کجایی؟ منتظرتیم